22 Ekim 2013 Salı

Hayat..

Türlü oyunlar oynamaya devam ediyor. Herkes bu kadar ağır yaşıyor mu diye soruyorum kendime bazen artık sormaya bile korkuyorum..Bazen şaka gibi ardı ardına gelen felaketler berbat eşek şakaları gibi kulaklarıma inanamıyorum,yalan olması için dua ediyorum ama yok değil işte doğru..ve ben baş etmek zorundayım,stresten uzak durmak zorundayım vs vs çok şükür ki Cipralex var öyle doğru bir zamanda antidepresan içmeye başlamışım ki yoksa geçirdiğim korkunç kış üstüne tamamen devrilebilirdim.

Yazacağım,lafı uzattım ama yazmak da zor.Hani geçen yazımda bahsetmiştim çok sevdiğim kuzenim MS e yakalandı diye(37 yaşında) ve iyi olacaktı 2 ataktan sonra başaracaktı ki çok şükür iyi de gitti ama bir süre önce annem teyzemle konuşurken yine çığlıklarını duyup yanına koştum elbette ilk aklıma gelen kuzenimin atak geçirmesi,sakatlanması gibi şeylerdi oysa bu kez sorun onda değildi ondan 1.5 yaş küçük kardeşi hasta olmuştu kansere yakalandı..hastalığın adını hala ona yakıştıramıyorum...O pırıl pırıldır,neşelidir,çok iyi kalplidir,dürüsttür herşeyiyle tanıyabileceğiniz en güzel insanlardan biridir.Lakin bu hastalık gelip birçok güzel insanı bulduğu gibi benim kuzenimide buldu üstelik ailemizde hiç kanser yokken..boğazındaki doku alındı bikaç gün içinde radyoterapiye başlanacak.Taramalara göre çok şükür başka hiçbir yerinde yok ve yayılmadan yakalandı.Radyoterapiden sonra umarım çok iyi olacak 5 yıl yakın takip edilecek ben tüm yüreğimle yeneceğine inanıyorum o güçlüdür çünkü.Elbette daha yeni MS olan abiside bu haberle birlikte atak gelmemesi için yeni bir iğneye başladı çok halsiz düştü ama şükür ki iyi.İkisininde dünya güzeli çocukları var.Büyük kuzenimin oğlu, küçüğün kızı var yeni 4 yaşına girdi.Allah çocuklarına bağışlasın ikisini de lütfen dua edin onlar için..

Teyzemin durumu malum..Annem de çok kötü sürekli ağlama nöbetleri geçiriyor.Ben ailenin hasta çocuğuyken neden ben derken şu geldiğimiz durum korkunç..Beni sorarsanız bayramı ateşli ve uyuyarak geçirdim.Hala da çok halsizim.Ama genel kontrollerime göre herşey iyi gidiyor gayet iyiyim.

Dostlar sakın kendinizi üzmeyin,sıkmayın,abuk subuk dünya işlerine kafayı takığınız zaman beni ve ailemin düştüğü şu durumu düşünün.Hayat çok kısa,çok garip,anlaşılmaz bir yolculuk.Sağlıklı olduğunuz her anın tadını çıkarın inanın size verilmiş en büyük nimet bu kaybetmeden anlayın..

6 yorum:

Bir İnce Ses dedi ki...

Ablacım valla ne desem bilemedim şimdi.. Allah hepinize şifa versin

Milena dedi ki...

çok teşekkürler can kardeşim..birşey söylemene gerek yok hep yanımda olduğunu biliyorum..

deeptone dedi ki...

önce sana çok geçmiş olsun. son zamanlarda iyi gibiydin ama ya hadi iyileş nolur.

herkese geçmiş olsun. belki bir şanssız dönem sadece. yani kötüye yorma ya. hadi hepsi iyileşsin. oluyor bak bütün ailelerde böle dönemler.

sana ne diycem, nette melek mesajlarını okusana. bir de meleklerle yaşamak.com var. orayı da oku bak. melek kartları filan. bi ilgilensene. faydası olur. unutma olur mu.

Milena dedi ki...

haklısın deep geçecek bitecek inşallah.Meleklerle yaşamı biliyorum bir yakınım konuyla fazlasıyla ilgili lakin ben çok dahil olamadım kuantumla yaşam daha çok ilgimi çekiyor şu zamanlarda yinede girip okuyacağaım mutlaka çok teşekkürler.

deeptone dedi ki...

tamam peki.
:)

burcu dedi ki...

çok geçmiş olsun tatlım yaa allah hepimizi sevdiklerine, evlatlarına bağışlasın beterinden saklasın..